Jdi na obsah Jdi na menu
 


a) Sběrači

20. 10. 2011

Sběrači jsou základní soutěží celého HRAMASU, která sdružuje členy navštěvující (a tedy sbírající) historické objekty. Na začátku roku 2018 je těchto členů 16. Navštěvují se především hrady, zámky, tvrze a kláštery a to na území celého bývalého Československa.

Nově navštívené objekty člen nahlásí kdykoli po své návštěvě a já mu je zapíši do seznamu. V poslední době se osvědčilo hlásit objekty hned z "místa činu" po aplikacích mobilu Whatss app nebo Messenger.

Za své návštěvy pak každý příležitostně obdrží barevnou kartičku s datem své první návštěvy. Kromě poznání krás naší vlasti, tak každému doma postupně vzniká i pěkná sbírka.

Seznam všech objektů je zanesen ve sborníku, který se samozřejmě neustále aktualizuje a člen ho může získat jak v papírové, tak i elektronické podobě. Objekty se během let mění, takže se může změnit význam objektu, podle jeho skutečného stavu nebo se některý nikým nenavštívený objekt dokonce může úplně zrušit. Do seznamu se můžou samozřejmě zařazovat i nové objekty. 

Historické objekty se snažíme navštěvovat především na různých společných akcích, ale i na soukromých dovolených, výletech apod. Rozhodně ale není smyslem naší společnosti jen bezhlavě objekty objíždět vozem a pouze tak hromadit body za několikaminutové zastávky u těchto objektů. 

 

2012-02-26-kar003.jpg