Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuality

6.6.2018

Začátek června je tady a my už máme za sebou první letošní týdenní akci, pánskou jízdu na Slovensko. Letos nás, pod názvem Šarišsko-dukelská operace, zavedla na východní Slovenskou a parádně jsme si to užili, jak jste se mohli mrknout ve fotoalbu. Samozřejmě probíhají i další menší akce, neboť v tomto nádherném a teplém jaru, plném sluníčka, nikdo nechce sedět doma. Přeji vám dobré počasí na cestách a samé krásné výlety.

Také moc děkuji za přízeň, kterou Hramasu věnujete, neboť v dubnu jsme překročili poprvé návštěvnost 40 tisíc (41.496) a květnu dokonce rekordních 50 tisíc, přesně 52.296 návštěv, tak to už je opravdový mazec a na to si připijeme!

 

2018.5.29.-6.3.--aaduzmo-794.jpg

1.5.2018

Začal nám Máj - lásky čas a to je opravdu velmi krásné roční období. V předvečer máje jsme spálili všechny nepohodlné čarodějnice nebo dobrovolně odletěly na košťatech, takže nezbývá než si začít užívat májové pohody, výletů, akcí a prostě všeho, co vás těší. Ať vám vychází počasí a hlavně dobrá nálada! 52296

 

2018-04-30--poutni-cesta-z-hajku--w037.jpg

1.4.2018

Zima sice dlouho svou vládu nechtěla předat, ale zdá se, že se začátkem dubna už budeme mít definitivní jarní počasí! Na výtety se tedy vydáme v lehčím oblečení, bez čepic a určitě s veselejší náladou. Čeká nás tradiční Vítání jara na Roverkách a pak už půjde jedna akce za druhou.

Užijte si i vy krásné jaro plné zajímavých výletů, ať vám moc neprší a kdyby přeci, tak vězte, že do hospody neprší!

 

2018-03-20--predjari-na-sazave--025.jpg

 

11.2.2018

Zima nám vesele pokračuje, na pár dní se dokonce trochu ochladilo, což jsem byl překontrolovat na Ještědu. Bylo to sice fajn, sněhu dost, ale nic většího už asi nečekejte.

Aby nám čekání na jaro nepřipadalo tak dlouhé, začaly nám také olympijské hry v Pchjongchčangu, které vyplní zbytek měsíce února. Naši biatlonisti vybojovali hned první dny své první medaile, Verča Vítková bronz a Michal Krčmář dokonce překvapivé stříbro. Moc blahopřeji a doufám, že ještě nějakou medaili sportovci přidají. No a až se nám vrátí domů, bude už jaro opravdu za dveřmi!

 

2018-02-10-002.jpg

1.2.2018

Oblíbené pořekadlo "Na Hromnice o hodinu více" je tady, zima sice stále panuje, ale už je to přeci jen příjemnější pocit. Dny se konečně krásně prodlužují a i když už je méně krásné, že se prodloužila i agónie na Hradě, blížící jaro nám to snad vynahradí.

První letošní zajímavé akce jsou za námi, ať už to jsou první nesmělé výlety do přírody, za památkami nebo do tepla kolem komína do nějakého nového pivovárku. Ať už zvolíte jakoukoli variantu, ať se vám všechny cesty daří a rok 2018 vám přinese jen samá pozitiva, radost a vítězství v životních i jiných bitvách!

 

p1330003.jpg

1.1.2018

Tak už i poslední lokality na planetě Zemi se dočkaly své silvestrovské půlnoci, polynéské tanečnice dotančily, i ten blonďák z Vegas už má dopito a nezbývá, než se vrátit z okružní plavby kolem planety zase domů. Zvládli jsme ve 35 časových pásmech 30 přípitků (5 jsme jich bohužel prospali), něco málo jsme vypili a můžeme s klidným svědomím zasednout k novoročnímu obědu s čočkou, která nám přinese nějaké ty finance pro letošní jistě zajímavé akce.

Tak ať se Vám všem rok 2018 vydaří alespoň tak, abyste mohli na jeho konci říci, že žít ho stálo za to!

 

2018-01-01--silvestr--005.jpg

31.12.2017

Poslední den v roce 2017 je tady! Byl to rok více než nádherný, přinesl mnoho zajímavých zážitků, krásných cest, dalekých výhledů, spoustu nových kamarádů, oporu těch starých a nejeden ochutnaný pivní speciál.

Přeji Vám všem, abyste měli stejně krásný i ten rok následující a doufám, že Vás moje akce zapsané na Hramasu budou dobře bavit i příští rok, abyste sem opět v hojném počtu chodili. Moc děkuji za přízeň, letos byl web navštíven hned 337.000 x a to je tedy opravdu mazec! Díky a třeba za rok pokoříme i půl milionu!

 

pivni-pf-2018.jpg

27.12.2017

Než jsme se nadáli, jsou vánoční svátky za námi a i když byly letos nadmíru teplé a sněhu jsme se nedočkali, byly moc krásné a bezvadně jsme si je užili. Z roku 2017 zbývá nepatrné mezidobí do Silvestra a to vyplníme výletem Za Praotcem Čechem na Říp a pak samotnou oslavou příchodu Nového roku, tradičně s celým světem.

Tož si závěr roku užijte a v novém roce zachovejte Hramasu přízeň, kterou mu ve velké míře zachováváte, za což děkuji a všem tímto přeji úspěšný nový rok 2018, ať se vám daří, nač jen pomyslíte!

 

pf-2018.jpg

2.12.2017

Tak nám to začalo, venku se rtuť teploměru už jen těžko šplhá nad nulu, všude zní koledy a dneska máme první adventní neděli. Uteklo to zase všechno hrozně rychle, podzim se ani pořádně neohřál a paní Zima už nám dává najevo, kdo tu bude nyní vládnout.

Nedáme se ale odradit, i malé výlety jsou výlety a konečně do dobré hospůdky mráz nevleze! Čekají nás nejen vánoční svátky, ale také tradiční vánoční výlet, letos pravděpodobně na Říp a samozřejmě hned po Novém roce tradiční Kocouří Pánská jízda.

Užijte si ten předvánoční adventní čas v co nějvětším klidu, udělejte si pohodu, nehoňte se po krámech a projděte se adventními trhy, ať už jsou kdekoli. Vánoce nejsou nesmyslné nákupy a hromady dárků, ani šílené předvánoční úklidy, je to čas rozjímání, klidu, pohody a setkávání s těmi nejbližšími. Takže až dneska zapálíte svou první svíčku na adventním věnci, nikam nespěchejte a pořádně si to vychutnejte, jistě si to všichni zasloužíte!

2016-11-30--advent--015.jpg 

26.9.2017

Léto uteklo jako voda a myslím, že letos si každý z nás užil sluníčka a tepla dostatek. O to hůř si teď budeme zvykat na sychravé počasí, zimu a déšť, ale takový už bývá podzim. Budeme ještě vyhlížet babí léto, těšit se na vandr za Jabkem, užijeme nějaká ta zajímavá vinobraní a festivaly vín, ale příchod zimy tím stejně nezastavíme.

Přeji vám tedy co nejkrásnější a nejbarevnější podzim, nějakou tu hezkou akci a hlavně klídek a pohodu, opravdu není kam spěchat!

 

2017-09-08--panna-s-kalichem--011.jpg

5.7.2017

Prázdniny jsou v plném proudu, slunce všude dostatek a první dovolené a velké cesty začínají. Mně dokonce už jedna skončila a to ta šumavská, kde jsem si to letos opět v nádherné přírodě krásně užil. Tak si své dovolené užijte také co nejlépe, aby bylo nač vzpomínat o sychravých podzimních dnech.

Dnes si také vzpomeňte na věrozvěsty Cyrila a Metoděje, já se odpoledne jistě mrknu minimálně do jejich kostela v Karlíně.

Jinak moc děkuji za vaši přízeň na webu, dokázali jste překonat hranici 30 tisíc návštěv za měsíc a to je myslím absolutní strop možností tohoto webu. Rekord hlásá dokonce 34 052 návštěv, takže se budu snažit, abyste sem i nadále měli proč chodit.

 

2017-06-26--stribrna-kvilda--059.jpg

11.6.2017

Léto je na dosah a konečně si užíváme krásných teplot. Akce stíhá akci, stále je kam jezdit a co poznávat. V poslední době mě zaujaly i velmi zajímavé akce v Praze, zvláště Malostranské dvorky a nyní Den otevřených zahrad. Je stále co objevovat a i když se považuji za experta přes pražská zákoutí a památky, stále objevuji i na tomto poli něco nového a to je dobře!

Největší akcí ale stejně byla tradiční pánská jízda na Slovensko, kterou jsme si letos užili převážně na Malé Fatře. 

A když tradice, tak tradiční dík za vaše návštěvy webu, v květnu byl opět a to výrazně, překonán rekord v návštěvnosti webu, dosáhli jsme neuvěřitelných 29 730 návštěv! Tohle číslo půjde překonat už asi velmi těžko... 

 

2017.5.30.-6.4.-velk-i-fatra-458.jpg

9.5.2017

Květen je v plném rozpuku a i když teploty jsou stále poměrně hodně nízké, mnozí z vás vyrážejí, stejně jako já, na různé výlety a akce. Doufám, že sluníčko bude trochu přitápět pod kotlem, abychom mohli konečně zazimovat bundy a vyrazit jen tak v kraťasech a tričku.

Dnes slavíme přesně 6 let od založení Bratrstva Hradní šišky, kterou jsme společně s Mopem založili v Klášterním pivovaru na Strahově 9.5.2011 a tak by bylo stylové se tu zase po čase zastvit na jedno.

Tradičně děkuji za všechny návštěvy, v dubnu byl opět překonán rekord v návštěvnosti webu, dosáhli jsme 24 226 návštěv! 

 

2011-05-09-ag011.jpg

3.4.2017

Vítání jara v duchu hippies máme úspěšně za sebou a apríl si s námi, tentokráte velmi kladně, zašpásoval. Bylo nádherné teplo, celý víkend jako v květnu! Krásně jsme si to užili a i když se tento týden zase ochladilo, je jednou jisté, že jaro je tady a zima už se nechytá!

Přijmul jsem nového člena do Hradní šišky mezi Pivníky a to Slona z lodi, kde vařil společně s Mopem. Vyplnil tabulku v rekordním čase, a tak od dubna máme v Šišce 17 členů.

Tož se opatrujte a nezapomeňte, že se konečně otevřely také hradní brány našich hradů a zámků, takže je třeba do nich vkročit a zahájit tak hradní sezónu! No a jinak děkuji za všechny návštěvy, v březnu byl opět překonán rekord v návštěvnosti webu, dosáhli jsme 21 364 návštěv! 

 

2017-03-31--vitani-jara--000.jpg

 

12.3.2017

Tak jsem z nemocnice zase doma, kýla je pryč a díra v břiše se pomalu zaceluje. Znamená to sice, že budu další dny odsouzen jen na pobyt doma, ale alespoň zase trochu popojedu v zadávání pivovarů do šišek ochutnaných.

Venku se počasí zatím drží osvědčeného "březen, za kamna vlezem", takže vlastně není o co stát. Užívejte března co se do vás vejde a budeme doufat, že jaro se na nás brzy přijde podívat už doopravdy! A kdo se rád ryjete v hlíně, tak nezapomeňte, že: "Na svatého Řehoře, šelma sedlák, který neoře" a Řehoře je právě dnes!

 

2017-03-03--predjari-v-praze--004.jpg

 

2.3.2017

Únor máme za sebou a nebyl pro mě příliš radostný. Téměř celý jsem ho strávil v posteli se zánětem dutin a aby toho nebylo málo, v březnu bude následovat týdenní pobyt v nemocnici Pod Petřínem. Ne, že by nebylo hezké, bydlet takový kousek od Strahovského pivovaru, ale počítám, že zde se mi s kanylou v ruce asi nepodaří utéct, jako se mi to podařilo na Bulovce :-)

Nicméně venku už dýchá jaro, tak věřím, že alespoň vy si to užíváte a chystáte nějaké jarní výlety. Ať máte krásné počasí a výlety se vydaří, já zatím z pozice "od kompu" alespoň děkuji všem návštěvníkům, kteří opět posunuli rekord v návštěvnosti webu a to na neuvěřitelných 20 808 návštěvníků za únor, tak to už je docela mazec... Díky!

2017-03-01--predjari-v-praze--011.jpg

 

2.2.2017

Na Hromnice o hodinu více, není to sice mnoho, ale přeci jen se nám dny začínají prodlužovat a na naše cesty bude víc a víc času. Stále se nám i v nížinách drží sníh a paní Zima drží pevně otěže své vlády, nicméně první delší cesty máme za sebou, ať už to byla ledová cesta s Alím za Brtnickými ledopády, Šťopí běžkování na Kvildě nebo putování po zasněžené Pálavě, kam jsem vyrazil společně s Mimi a Míňou. Naštěstí ve sklípku se teplota příliš nemění, takže jsme nezmrzli... Vyražte i vy na nějaký ten zasněžený výlet, než se nadějeme, bude tu jaro a zase úplně jiná kapitola letošního roku.

2017-01-14--ledopady-v-zavejich--094.jpg 

 

9.1.2017

Nový rok 2017 máme v plném běhu a dokonce se nám do nížin dostavila i trocha toho sněhu. Je třeba tedy vyrazit do přírody a užít si ho než zase sleze. Někteří z vás pak jistě vyrazí i na hory, podráždit trochu svahy na lyžích nebo prknech, zatímco my opatrnější vyrazíme na Pánskou jízdu, kde na nás kromě ledopádů bude čekat již přestavěný pivovar Falkenštejn. Užívejte zimních radovánek a hlavně pozor na pády a z nich pramenící zranění!

 

2017-01-08--zimni-brodeni--000.jpg

 

29.12.2016

Právě dnes jsem uvítal 300.000 návštěvníka na našem webu, tak to bych opravdu nečekal a děkuji za přízeň! Budu se i nadále snažit, aby vás bavilo sem chodit, ať už to bude za výlety nebo pivním mokem. Krásný zbytek roku 2016 a hlavně úspěšný ten rok nový se šťastnou sedmičkou na konci! Přeji vám všem, ať se vám všechno daří, vyhýbají se vám všechny neduhy a máte na světě jen samou radost!

pf-2017.jpg 

 

22.12.2016

Všem milovníkům pivního moku na našich stránkách, přejeme s Mopem Kocouří Beerry Christmas. Krásně si ty Vánoce užijte!

 

beerry-christmas.jpg

 

1.12.2016

Dnes je tomu přesně 24 let, co jsem založil naší Hradní společnost. Je to už pěkná řádka let a jsem rád, že některé z vás stále baví jezdit po našich hradech a být ve společnosti aktivní.

Venku nám konečně začíná pořádná zima a rtuť na teploměru klesá a klesá. Všechny výjezdy na Moravu, ať už vinařské nebo pivní, jsou minulostí a pomalu jsme vpluli do adventu. Stromečky ve městech byly rozsvíceny, vánoční trhy otevřeny a medovina je už parádně ohřátá, jen se trochu napít. Hlavně nezapomínejte, že advent je období klidu a rozjímání a ne konzumní šílení po nákupních centrech, kterým se raději vyhněte.

Čeká nás tedy čtyřtýdenní čekání na Štědrý den, poté svátky a pravidelný společný výlet na sever! Přeji vám všem krásný advent a snad se na výletě mezi svátky společně potkáme.

 

2016-11-30--advent--015.jpg

 

11.11.2016

11.11.2016 v 11.11.11 hodin tomu bylo přesně 5 let, co funguje náš web Hradní společnosti! Jsem rád, že jste si ho tak oblíbili a že se sem rádi vracíte. Minulý měsíc jsme opět pokořili rekord v návštěvnosti a 18.584 návštěv budeme teď moc těžko překonávat. Budu se přes zimu snažit doplnit nějaké dříve navštívené pivovary, abyste přes zimu měli co číst a hlavně abyste chytli nějakou inspiraci na zajímavý výlet.

2016-11-11-otevrene-sklepy-086.jpg

 

7.11.2016

Tak nám začal listopad a teploty rapidně klesly k bodu mrazu..., co naděláme bude jistě ještě daleko hůř, neboť rosničky předpovídají nejchladnější svátek svatého Martina za posledních x let. Budeme se před ním tedy s Chobotem schovávat do sklípků, které navštívíme na nadcházejícím Festivalu otevřených sklepů v Hustopečích a okolí, což jistě nebude nejhorší řešení, protože jak je známo ve sklípku se teplota příliš nemění.

Daleko horší než přicházející zima je ale zpráva, že se mi zabil na horách kamarád Marek, kterému bylo pouhých 35 let. Na poslední rozloučení jedu ve středu do Šternberka a nebude to asi příliš veselý výlet. Jak říkal Karel, děda Mopa: "Život je jeden z nejtěžších!" Smrt je bohužel jeho součástí, i když tou poslední, tak si na Marka alespoň vzpomeneme...

 

2016-11-09--smutny-sternberk-w003.jpg

 

17.10.2016

26. ročník Jabka máme úspěšně za sebou a opravdu stál za to. Počasí nám nakonec přálo, užili jsme si krásný páteční oheň na osadě. sobotní výlet za jablky, noční jahodovou party v jeskyňce u Drábovny i nedělní výlet na Frýdštejn a Vranov. Takhle nějak si představuji pohodový vandr.

Nyní už se budeme těšit na listopadový vinný víkend na Moravě, ale možná ještě zavítáme na festival ejlů do Kocoura. Je podzim, chladno, a tak je nejlepší někam zalézt za dobrým mokem. Ať se vám to všem dostatečně daří! 

2016-10-15-jabko-xxvi.--093.jpg

 

1.10.2016

Podzim se rozjel po své krásně barevné trase a je dobře, že zatím nedorazil i podzimní déšť. Dá se totiž ještě někam vyrazit a to je moc dobře!  

Za měsíc září byl náš web navštíven 14.262x, což překonalo všechny prozatímní rekordy a jsem rád, že vás to zde baví a každý si naleznete ten svůj koutek. Budu se snažit vše aktualizovat a doplňovat, i když v současné době mám PC někde u doktora a není to úplně jednoduché. Přes zimu doplním další navštívené pivovary, které teď trochu zanedbávám, ale kdo by seděl doma u compu, když můře jít ven. To je myslím dostatečná omluva a já věřím, že ji přijímáte :-)  

 

19.9.2016

Při pohledu z okna nelze než smutně konstatovat, že léto je bohužel pryč. Letos se ale vydařilo nádherně a myslím, že si každý z vás užil svou dovolenou tak, jak si představoval.

Podzim pak jistě bude mít také něco do sebe, minimálně svoje nádherné barvy, které si prohlédneme na Jabku nebo nějakých dalších podzimních akcích. Čeká nás pochopitelně i vinařský listopadový víkend, tentokráte v Hustopečích a okolí a na to se s Chobotem moc těšíme. Užijte si i vy podzimních radovánek, protože každá akce má svoje kouzlo a na každou akci se vyplatí se vypravit. Ať vám přeje počasí!

 

2016-10-20-z-branika-do-modran--011.jpg

 

9.8.2016

Z ústavu už jsem sice nějaký ten pátek zpět doma, ale žádná velká radost to není. Záda zlobí stále a bohužel nejen ta...

Nicméně nějaký ten výlet uskutečním a rád se podívám i na vaše záběry z dovolených. Tak se nestyďte a něco šoupněte na FB​. Ať se vám všem vydaří počasí a užijete si plno krásných dní na místech, která jsou vašemu srdci nejbližší!

 

2.7.2016

Tak dětem konečně začaly prázdniny a léto je v plném proudu. Já se stále nacházím v ústavu na Slapech a užívám si cvičení a koupání všeho druhu. Ještě to vidím tak na 14 dní a pak se snad konečně vrátím mezi normální lid. Mějte se všichni moc krásně a užívejte léta!

 

31.5.2016

Máme poslední květnový den a já vás zdravím z ústavu na Slapech, kde s radostí sleduji, že jste zase protrhli rekord v návštěvnosti a dosáhli jsme za tento měsíc téměř 13 tisíc návštěvníků, tak to je paráda, díky! Užijte si v klidu a pohodě konec jara a než se nadějeme, bude tu léto a čas zasloužených dovolených (tedy pro vás, já mám dovolenou už skoro rok...)!  

 

2.5.2016

Květen je tu, vítání jara jsme všichni ve zdraví přežili a nic už snad nebrání tomu, aby se i teploty trochu zvedly a oteplilo se.

Jinak jsem moc rád, že pilně navštěvujete web, za duben jsme se dostali na rekordních 10.909 návštěvníků to je skoro jako za celý rok 2012, za což děkuji. Budu se snažit, abyste zde nalézali stále zajímavé věci a měli důvod se na web vracet. 

 

7.4.2016

Velikonoce máme za sebou a konečně jsou tady první opravdu hodně teplé dny. Věřím, že to už každého z vás vyhnalo ven ze zimních nor, minimálně na nějaký ten malý výlet. Já teď podnikám malé výpady v okolí Prahy nebo po Praze, v rámci svých vycházek a docela si to užívám, i když je to někdy dost horor...

Blíží se taky naše tradiční akce Vítání jara, letos situováno opět na Roverky, i když časově trochu později. Čím jsme starší, tím vyrážíme později, možná jednou budeme vítat spíš léto... Každopádně si jaro krásně užijte, protože je to nejkrásnější období v roce, neboť všechno je krásné, čerstvé, barevné a s nádechem něčeho nového, tak ať to i letos stojí za to! 

 

2.3.2016

Trochu jsem to jaro svými úvahami zaplašil, venku je sněhu jako o vánocích a dneska jsem potkal dokonce dva sněhuláky... Nicméně je to jistě jen dočasné, tak nebudeme zoufat a budeme doufat! Jinak náš web poprvé v historii překonal hranici 10 tisíc návštěv za měsíc (přesně 10.234) a vůbec mu nevadilo, že únor je nejkratším z nich. Snad to bylo tím, že letos byl přestupný a tedy o den delší. Všem návštěvníkům děkuji!

 

22.2.2016

V čase, kdy má zima vrcholit, je venku tak krásně, že už člověk ve vzduchu cítí jaro. Tradiční zimní Pánská jízda je také dávno za námi a za dveřmi už čekají Velikonoce a hned po nich Vítání jara. Letos ho Chobot nachystal v duchu Žalmanových sedmdesátin a pochopitelně se pojede na Roverky. Jestli už vyrazím na noc i já, je stále ve hvězdách, ale na malý výlet to zvládnu určitě. Zažeňte tedy společně s námi konec zimy a hurá do jarních dní!

 

1.1.2016

Všem návštěvníkům našeho webu přeji do nového roku 2016 hodně zdraví, štěstí, pohody a nějaký ten navštívený hrad, zámek, rozhlednu nebo malý pivovar.

 

28.12.2015

Vánoční svátky jsou úspěšně za námi, uteklo to jako voda a pomalu se blíží i konec, pro mě prokletého roku 2015. Doufám tedy, že ten nadcházející bude o mnoho lepší! 

 

11.11.2015 v 11.11.11

Přesně před čtyřmi lety začal fungovat tento web HRAMASU a jsem rád, že sem občas rádi zavítáte. Návštěvnost sice oproti loňskému roku trochu klesla (zvláště pak nyní, když nepřibývají žádné akce a já se válím doma...), nicméně průměrných 100 návštěv denně ukazuje, že web stále žije a z toho mám pochopitelně velkou radost.

Pokusím se během mé nemoci doplnit alespoň další, v minulosti navštívené pivovary, abyste měli co číst a hlavně se inspirovali, kam vyrazit.

Děkuji všem za přízeň a budu rád, když ji budete projevovat i nadále. Všem čtenářům pak přeji krásný, letos i mimořádně teplý, podzim, vyražte někam do přírody, ať načerpáte sil na přicházející zimu. No a až ta dorazí, tak vězte, že do malých pivovarů neprší!

 

5.11.2015

 

Stromy se už pomalu zbavují svého listí, poslední podzimní vandr na Jabko je dávno minulostí, Kinští a Kořbločkovi stihli ještě prodloužený víkend v západních Čechách a pomalu se nám blíží zima. Jediné co zůstává, je můj stav vleže, ale podstatné je, že úspěšně srůstám, takže odtud ze své postele všem přeji krásný zbytek podzimu a začátek adventního období.

 

29.9.2015

 

Podzim je v plném proudu a před námi je 25.ročník Podzimního Jabka. Je super, že jsme dokázali udržet tuto bájnou akci po čtvrt století a i když poprvé letos nemůžu jet, doufám, že se vám všem vydaří jak celá akce, tak i počasí, které ji bude provázet. Koukejte mi včas dodat fotky!

Kromě Jabka jsme krásně oslavili i Kořenčiny dvojnásobné dvacetiny a já se stále snažím co nejlépe srůstat. Kdo byste měl zájem, návštěvy jsou povoleny kdykoli.

 

22.8.2015

Prázdniny pomalu končí, děsivá vedra skončila a vy se můžete těšit na babí léto. Užijte si krásných akcí, já zatím budu celý podzim dál bojovat s tím, abych ještě někdy někam vůbec jel. Pozítří mě čeká další operace obratle a pak už budu doufám jen rehabilitovat a rehabilitovat.

 

3.7.2015

Jsme na začátku prázdnin, dovolené má většina z nás před sebou a pochopitelně se na tento čas volna moc těšíme. Každému z vás přeji krásné léto bez deště, plno skvělých zážitků, nějaký ten navštívený hrad nebo rozhlednu a na cestách samozřejmě jenom samé dobré pivo. Doplnil jsem všechny tabulky s objekty i pivovary a mezi Pivníky přijal ztraceného syna Hramasu Honzana. Všichni se to skvěle užijte! 

 

 

19.6.2015

Dnes byla přijata další členka do rodiny Hramasáků a to konkrétně do divize Rozhlednářů. Říkáme jí Mimi a její první větší cesty za rozhledy po okolí se jí natolik líbily, že se rozhodla rozšířit naše řady. Tak krásné a jasné výhledy, Mimi!

 

15.6.2015

Pomalu končí jaro, první vedra máme za sebou, začínají festivaly pivovarů a budeme se připravovat i na dovolené. První z nich, pánská jízda na Slovensko je již minulostí, ale přijdou další a věřím, že se vám všem vydaří tak jako nám cesta za knížetem Pribinou.

 

30.4.2015

Den pálení čarodějnic je tady, tak každý tu svou nebo nějakou od sousedů přiložte a od května jedeme s čistým kontem. Pivovary nám k tomu navařily plno čarodějných speciálů, z nichž bych doporučil ten z Ostravice, ten mi fakt chutnal!

Jinak krásné jaro všem, užijte si 1.máj, lásky čas a hurá na otevřené hrady!

 

3.4.2015

Tak máme dnes Velký pátek, Velikonoce před námi a venku to vypadá, že se blíží Vánoce...

Nenechte se ale odradit, zima už dlouho vládu neudrží a budeme moci vyrazit do přírody a za našimi hrady. Užijte si všichni krásné velikonoční svátky, všem přeji ohebnou pomlázku a rychlé nohy, to podle toho, na jaké straně barikády se budete pohybovat!

P.S. a nezapomeňte na nějaký ten velikonoční speciálek! 

 

2.2.2015

A máme tu únor, Hromnice nám nadělí o hodinu více světla, připadlo trochu toho sněhu a dostáváme se do druhé půlky zimy. Tak ať je co nejkratší a brzy nám umožní vyrazit na nějaký ten jarní výlet. Zatím jsme absolvovali pouze zimní Pánskou jízdu na Šluknovsku, kde nás místo ledopádů čekaly vodopády, já si udělal malý výlet na Sušicko a samozřejmě jsme navštívili i nějaký ten nový pivovárek. Tam totiž zima nikoho neotravuje! 

 

1.1.2015

Přeji všem krásný nový rok 2015, plno zdraví, štěstí a hezkých výletů s kamarády!

 

20.12.2014

Všem členům Hramasu i ostatním čtenářům našeho webu přeji krásné prožití vánočních svátků. Ať jsou plné klidu, pohody a radosti!

 

1.12.2014

Dnes je to přesně 22 let, kdy jsem založil Hradní společnost HRAMAS. V jejích řadách se objevilo 58 členů, z nichž 34 v různých odvětvích zůstává dodnes. Doufám, že společnost ještě neřekla své poslední slovo a bude fungovat dál. Děkuji všem za podporu a nadšení!

 

30.11.2014

Naše webovky oslavily úspěšně třetí rok svého trvání a další sezóna je pomalu za námi. Venku to zatím sice na žádnou velkou zimu nevypadá, ale přesto nám začal advent. Vánoce se tak nezadržitelně blíží, tož si ten čas adventní krásně užijte a hlavně se nenechte pohltit konzumním šílenstvím, které na nás zase obchodníci nachystali. Prostě klídek, pohoda, svařáček, popřípadě medovinka! 

 

15.10.2014

Půlka října je za námi, podzim vybarvil svou paletu barev do nádherných kombinací a k tomu všemu jsou stále ještě velmi slunečné dny. Babí léto se letos vydařilo nad očekávání, což jsme ocenili zvláště na víkendovém vandru. Takto teplé Jabko jsme ještě nikdy nezažili.

Minulý týden jsme také navštívili velmi zajímavý Malešický mikropivovar, kterému ale jeho jediné pivo vaří Joe Garage v Plzni. Malé varny za výčepem údajně někdy vařit budou, ale zatím ho bohužel asi mezi náš seznam nezařadíme. Naopak U tří růží nám připravili zajímavé novinky Märzen a Single Hop Wakatu, což je spodně kvašené pivo z novozélandského chmele Wakatu s příjemným aroma květin, limetky a vanilky, určitě si zajděte. Zítra dorazí Mop, tak se vydáme za Dobromilou Rettigovou do Všeradic. Užívejte podzimu, než se nadějeme, bude tu zima a s ní krátké dny a mráz zalezlý za nehty...

 

 

21.9.2014

Víkend, veskrze pivní, je za námi. Festival pivovarů Slunce ve skle se vydařil, stejně tak jako návštěva Kořbločků u Norberta a dnes v Kostelci nad Černými Lesy v pokusném pivovaru Šnajdr. Děkuji jim za vzorná hlášení a hodnocení! Příště snad zvládneme také nějakou jinou kulturu než tu pivní! Všechny tabulky máte opět aktualizované, tož hezký a bezproblémový pracovní týden. 

 

 

12.9.2014

Míňa včera v Praze zakončil svou několikadenní pouť po Chrudimsku, kde viděl zajímavou rozhlednu Báru, Chlum na Hůrce a také pivovar Medlešice. Vše zakončil  včera v ZOO na rozhledně Obora a pak už jsme společně všechno probírali v klášterním šenku v Břevnovském klášteře. Měli dobrou IPU a tmavého Benedicta, navíc jsme se dostali i do pivovaru mezi tanky a koupili si domů pšenici a Benedicta Russian imperial stout, což bylo oblíbené pivo Kateřiny Veliké. Má 8,1% alkoholu a EPM 20,9! Míňa doplnil sbírku turistických známek a přesunuli jsme se ještě na Strahov do Svatého Norberta, kde jsme dořešili zbytek. Fotky jsou s Míňou problém, nemá teď comp, takže žádné k vidění zatím nebudou.

Hezký ubrečený, deštivý den, o víkendu to bohužel nevypadá na nic lepšího...

 

 

7.9.2014

K dnešní neděli by mělo být vše aktualizováno, zítra se navracím po pěti týdnech do lůna Jankovky do pracovního procesu, tak to bude trochu horor, tož mi držte palce.

 

1.9.2014

Jsem rád, že přesně v den mých narozenin přivítají stránky Hramasu svého 100.000 návštěvníka. Kdo to bude sice nezjistím, ale že to bude v nejbližších minutách je jisté, takže Hramasu zachovejte přízeň.

 

30.8.2014

Ahoj Hramasáci, 

vytvořil jsem na našem webu tuto novou záložku, kde budu zveřejňovat aktuality z Hradní společnosti. Umístil jsem do ni i prostor pro Vaše komentáře (když budete chtít, jsou propojené s FB, ale není to podmínkou), abychom byli u jednotlivých témat víc v kontaktu. Uvidíme jak se to osvědčí.

Jinak léto pomalu končí, zítra je poslední den prázdnin a pro studentíky nastane čas školních povinností. Naše mladá školačka Barča se tam vydá už v pondělí, stejně tak jako její starší kamarádi Rychlonožka s Kačkou a Janičkou. Zítra Barču ale čeká ještě velký narozeninový den, takže přeji vše nej!

Vysokoškoláci mají pochopitelně ještě měsíc času, ale i tak přeji všem ať se jim na školách daří a nepotkají je žádné zásadnější problémy.         Ahoj Ag