Jdi na obsah Jdi na menu
 


2) Šťopka Ag ze Šumburka

14. 10. 2011

ČLENKOU HRAMASU OD 1.12.1992 (historický člen č.2)

2006-06-10-019.jpgDaniela, zvaná Šťopka je královna ŠARU, představená ženského Řádu stříbrného kříže, matka vlajky, ale především moje milovaná manželka.
 
Seznámil jsem se s ní v únoru 1985 a od té doby mě doprovází ruku v ruce na většině našich historických i jiných akcích. Hned z počátku našeho vztahu mě dokázala přivézt k vandrování, naučila mě hrát na kytaru a jako matka vlajky, nám vyrobila i první vlajku ŠARU. Během společně strávených let jsme pak spolu prožili mnoho krásných chvil u ohňů na našich vandrech, o čemž svědčí plná skříň kronik v naší chodbě.
 
V roce 1989 jsme náš vztah završili svatbou na Karlštejně a od té doby spolu jdeme spokojeným manželským životem. Každý rok se společně na Karlštejn vracíme a nebude to dlouho trvat a oslavíme zde i stříbrnou svatbu. Máme dvě, dnes již dospělé děti a je za námi vidět pořádný kus plně užitého života.
 
Dnes sice už tolik nocí venku za sezonu nezvládáme (tedy spíš já), ale to nám při našich cestách zas tolik nevadí. Přespat dnes kdekoli uvnitř není žádný problém a rozhodně nám to nijak nebrání v tom, jezdit dál po krásách naší vlasti.
Minulou zimu nás s Chobotem ale Šťopka šokovala, neboť na zimní vandr do skal vybrala tu úplně nejstudenější noc, kdy rtuť teploměru klesla pod -20 stupňů. Vodu z lahve jsme museli sice vyřezávat, ale užili jsme si to jako za starých časů.
 
Šťopku zajímá kromě cestování hlavně hudba, ráda si zahraje na kytaru, na flétnu, na klavír nebo si alespoň zazpívá. Jako správná žena nemá sice žádnou sbírku, ale ráda si zajde do divadla, na zajímavou výstavu a nebo si alespoň večer zaleze s dobrou knihou.
Nejdůležitější pro ni je ale určitě rodina a to jak ta naše malá, tak i ta širší zahrnující sestru a rodiče.
Pro mě je pak Šťopka tou nejlepší ženou i kamarádkou na světě a pevně věřím, že tomu ještě hezkých pár let tak bude. Za všechno co pro mě dělá bych ji chtěl i zde moc poděkovat.

img_0087.jpgimg_0251.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_0009.jpgimg_0027.jpg 2003-08-30-ag211.jpg  

 

2003-08-30-ag056.jpg