Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pivovar Pospíchalovi

 Rodinný pivovar Pospíchalovi

www.pivovarhladov.cz/home.html

hladov-lg01.jpg

Rodinný pivovar Pospíchalovi byl založen v roce 2015, aby navázal na tradici pivovaru založeného roku 1596 premonstráty novoříšského kláštera, jímž bylo uděleno právo várečné. Toto privilegium bylo tehdejšímu poddanskému městečku Nová Říše potvrzeno převorkou Annou Černčickou z Kácova.

Dnes stojí pivovar na kraji obce Hladov, k vaření piva využívá vodu z vlastní studny s velmi kvalitní vodou a k výrobě piva pak převážně žatecké chmely a české slady.

Novoříšské pivo jsem pil několikrát už před návštěvou pivovaru, ať už to byla velmi pitelná desítka u nás v BeerGeeku nebo nedávno velmi dobrá APA na festivalu Pivo na Náplavce, ale do pivovaru jsem se dostal poprvé až 18.6.2018. Chvilku mi sice trvalo najít ten správný vchod do areálu, kde kromě pivovaru je třeba i pila, ale nakonec jsem byl úspěšný a mohl jsem se pozdravit s panem sládkem Alešem Poulem a obchodním zástupcem pivovaru.

Ochutnali jsme společně tři velmi dobrá piva přímo z tanku, podebatovali jsme o pivu a nakonec jsem byl dokonce odvezen autem do Jihlavy, abych nemusel spěchat na autobus. Byla to moc příjemná návštěva a přeji pivovaru, aby přesně podle jejich sloganu: "Naše pivo vás bude bavit..." , jejich pivo zákazníky také bavilo. Mě tedy bavilo dokonale!

 

Kudy k pivovaru?

mapy.cz/turisticka

Hodnocení piv na Beerwebu:

beerweb.cz/pivovar/pospichalovi-hladov