Jdi na obsah Jdi na menu
 


2018-04-14 Vítání jara s husou

Vítání jara je naše tradiční akce, kterou začínáme tu teplejší část sezóny a nejinak tomu bylo i letos. Sešli jsme se již po 28 a jak je v posledních letech zvykem, místem pobytu byly naše oblíbené Roverské skály, neboli Roverky.

Společně s Chobotem jsme vyrazili v pátek třináctého už ráno, abychom si tento den řásně užili a vyvrátili tak jeho smolnou pověst. Počasí nám přálo až do večera, kdy se přihnala bouřka s kroupami, ale to už jsme byli schováni na kempu Mamuťák. V pátek nakonec dorazili ještě Alí, Tříska, Sýkorka a Hugo, se kterými jsme si užili dlouhý páteční večer u ohně, který končil až v půl třetí ráno.

V sobotu nás čekalo nejprve první setkání s husou, poté sraz s Vojtou, Kačkou, Barčou a Mílou, se kterými jsme dobyli vyhlídku na Vlhošti a pak už i setkání s Kořbločí smečkou dolněnou o Veverku. Na Skalce nás pak čekalo malé překvapení v podobě malé návštěvy Rudolfa IV., jeho rodičů a dědka Wendyse. Večer u ohně byl pak hlavně plný muziky, bujarého veselí a vířícího se prachu, jehož pravidelnou cirkulaci zajistila trojka našich divočících Prachovek.

V neděli dopoledne jsme pak neradi opouštěli tento ráj mezi skalami a vydali se podruhé za husou. Posledním bodem letošního Vítání jara bylo dobytí hradu Ronova, čímž se tato velmi povedená akce pro letošek uzavřela. Doufáme, že se zde příští rok opět sejdeme!