Jdi na obsah Jdi na menu
 


6) Ála Kořenka z Landštejna

31. 10. 2011

ČLENKOU HRAMASU OD 1.12.1995 (historický člen č.28)

 
2008-05-17-212.jpgÁla, zvaná Kořenka, Koří nebo dříve Pigelitka je mou velkou kamarádkou a významnou dvorní dámou mé královské družiny, kde reprezentuje jihočeský rod Landštejnů.  
 
S Kořenkou jsem se seznámil na začátku července 1995, kdy ji mezi nás, přivedla Rosnička. Bylo to na vandru na Slezaru a Kořenka se hned proslavila svými hláškami a dotazy. Historickou se stala především její věta: „Tyhle vandry to já miluju“, kterou v různých obměnách používá stále! 
 
Další akce a vandry s její účastí na sebe pak nenechaly dlouho čekat, Kořenka se stala nedílnou součástí naší party a třeba podzimní akci Jabko nebo Vítání jara si šlo bez ní jen těžko představit.
Do historie postupně vstoupily i další její hlášky, například typu: „To u nás v Praze…“, o kterých si vyprávíme u ohňů dodnes. Paní na Svojanově u občerstvení si její poučení o sifonu a sodovce určitě pamatovala ještě dlouho.
V té době byla Kořenka ještě velmi mladým, svobodným a bezstarostným děvčetem, které se už v té době nebálo nikomu nic říci přímo do očí. Výměna názorů byla vždy její oblíbenou zábavou, aniž by kdykoli na někoho z nás zanevřela.
 
Do Hramasu vstoupila Kořenka v roce 1995, tedy brzy po našem seznámení. V Hradní společnosti je vždy příkladným a aktivním členem, pravidelně obesílá soutěž, objevuje stále nové hrady, vstoupila i do železniční Matrace a dobývá nadšeně rozhledny. K podobné činnosti zblbla dokonce i Bločka, kterého si letos vzala za manžela a hned po svatebním obřadu vylezli na plzeňskou věž sv. Bartoloměje.
 
V současné době je asi jejím největším koníčkem výchova dvou malých dračic, Jitřenky a Majdy. Vzhledem k absenci hlídání ze strany babiček, to nemá úplně jednoduché, ale holky rychle rostou, takže věříme v lepší zítřky.
 
Velmi si považuji, že mám Kořenku z Landštejna ve své družině, kde vždy rozdává úsměvy a radost na potkání. Ať ji to ještě dlouho vydrží!

2005-06-18--040.jpgimg_0027.jpgimg_0013.jpg

2005-06-18--044.jpgimg_0010.jpg